wsu
05 فروردین 1402 - 17:29

اسکان ۲ هزار خانوار فرهنگی در استان اردبیل/ ثبت تردد ۵۰۰ هزار وسایل نقلیه

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در مدت یک هفته نزدیک به ۲ هزار خانوار فرهنگی در استان اردبیل اسکان داده شدند و پیش بینی می‌کنیم تا پایان نوروز بیش از ۱۱۰ درصد افزایش اسکان هم داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، کلام‌الله صفری عصر امروز در بازدید از محل اسکان مسافران فرهنگی در اردبیل اظهار داشت: براساس آخرین آمارها تا روز 4 فروردین 1402، تعداد مسافران پذیرش شده 6 هزار و 460 نفر در قالب 1 هزار و 861 خانواده بوده است.

وی با اشاره به اینکه اسکان فرهنگیان در مراکز اقامتیِ آموزش و پرورش استان اردبیل در یک هفته گذشته، 100 درصد افزایش یافته است، بیان کرد: استان های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، خراسان رضوی و شهر تهران به ترتیب بیشترین میزان پذیرش مسافران نوروزی را داشته‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه در ایام نوروز 1402، 102 مدرسه در قالب 834 کلاس درس میزبان مسافران نوروزی خواهد بود، گفت:  خانه معلم شهرستان‌ها به عنوان مرکز پذیرش میهمانان فرهنگی در نظر گرفته شده و از مدارس شبانه‌روزی و ویژه نیز می‌توانند برای اسکان فرهنگیان استفاده کنند.

صفری خاطرنشان کرد:  تلاش و سعی ما براین است تا بهترین خدمات‌دهی را به مسافران نوروزی داشته باشیم و حل مشکلات موجود به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

تردد 500هزار وسایل نقلیه در اردبیل ثبت شد

داریوش امانی رئیس سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای کشور در  بازدید از طرح پویش همراهان سفرِ ایمن در محور اردبیل- آستارا اظهار داشت: از زمان آغاز عید از لحاظ ورودی و خروجی تا روز گذشته 500 هزار وسایل نقلیه به استان اردبیل هم ورود داشته و هم خروج که نسبت به سال گذشته 59 درصد افزایش داشته است.

وی افزود:  از زمان شروع تعطیلات نوروز تاکنون 19 میلیون و 266 هزار تردد وسایط نقلیه در راه های ارتباطی کشور ثبت شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه یکی از اصلی ترین عوامل بروز تصادفات خواب آلودگی و خستگی رانندگان است، گفت: فعالیت این مجتمع ها در افزایش ماندگاری مسافران ، ایجاد مسافرت ایمن و پرنشاط برای رانندگان و همسفران آنها و کاهش تصادفات رانندگی بسیار موثر بوده است.

امانی ادامه داد: امسال براساس برنامه‌ریزی این پویش از 10 نقطه به 100 نقطه افزایش یافته است که طبق رضایتمندی مسافران و مجتمع‌داران و راهداری‌های محل استقرار سال آینده اگر امکانات و اعتبارات اجازه دهد قطعاً با مقیاس بالاتر در 980 نقطه که مجتمع خدماتی داریم این پویش را اجرایی خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: از مردم و مسافران نوروزی تقاضا داریم هرگونه شکایت خود در خصوص جابجایی مسافر و عملکرد شرکت‌ها را برای رسیدگی از طریق سامانه 141 اطلاع دهند.

انتهای‌پیام/131

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1109756