wsu
09 دی 1401 - 13:03

جلسات مجلس ۲ شیفته شد/طرح مالیات بر عایدی سرمایه در دستورکار

عضو هیئت رئیسه قوه مقننه از ۲ شیفته شدن جلسات علنی مجلس در هفته آینده خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از 2 شیفته شدن جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در هفته آینده خبر داد.

 

وی با بیان اینکه جلسات مجلس در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هفته آتی در 2 شیفت صبح و بعد از ظهر  برگزار می‌شود، گفت: روز چهارشنبه جلسه علنی مجلس در یک شیفت طبق روال همیشه برگزار خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: به دلیل تعدد طرح‌ها و لوایحی که در نوبت دستورکار مجلس قرار دارد، هیئت رئیسه تصمیم گرفته که جلسات مجلس در 2 شیفت برگزار شود.

به گزارش تسنیم، بخشی از دستورکارهای نمایندگان در جلسات علنی هفته آینده به شرح ذیل است:

نمایندگان در جلسات هفته آینده ادامه بررسی «طرح اصلاح ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی» را در دستور کارشان خواهند داشت.

مجلس که پیش از این با کلیات طرح موافقت کرده بود، هفته گذشته با تصویب بخشی از این طرح، موافقت کرد «طرح تعهد خدمت پزشکان به ازای تولد هر فرزند 6 ماه کاهش پیدا کند.

طرح مالیات بر عایدی سرمایه هم که پس از تصویب کلیاتش به کمیسیون اقتصادی رفته بود، در دستور کار قرار گرفته؛ اگرچه تعدادی از نمایندگان درخواست کردند تا این طرح زودتر در دستور کار صحن مجلس بررسی شود. رسانه‌ها هفته پیش اعلام کردند وزیر امور اقتصادی و دارایی شهریور ماه از رئیس مجلس خواسته تا «برای مقابله با سوداگری در بازار طلا، ارز، خودرو و ملک، طرح مالیات بر عایدی سرمایه را سریع‌تر تصویب کند.

بررسی لایحه یک فوریتی پروتکل اصلاحی موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه و طرح یک فوریتی حمایت مالی از افشاگران فساد از دستور کار‌های هفته آینده مجلس است.

سه طرح «تأمین نیرو‌ی انسانی آموزش و پرورش، اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شورا‌های اسلامی کشور و اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی» بخشی از دستور کار‌هایی است که معاونت قوانین مجلس اعلام کرده.

کمیسیون اقتصادی مجلس هم لایحه یک فوریتی پروتکل (تمدید) موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و دولت‌های عضو را به نشست علنی فرستاده تا بررسی شود.

انتهای‌پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 943578