wsu
11 بهمن 1401 - 10:01

شریعتی به صورت مشروط از پاسخ وزیر نفت قانع شد

مالک شریعتی نیاسر به صورت مشروط از پاسخ وزیر نفت به سوال خود پیرامون مشکلات توزیع گاز در کشور،‌قانع شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مالک شریعتی نیاسر،‌ در جلسه علنی امروز سه شنبه 11 بهمن مجلس شورای اسلامی، به صورت مشروط از پاسخ جواد اوجی وزیر نفت به سوال خود، قانع شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی در سوال خود از وزیر نفت، گفت: مجموع تولید گاز مایع کشور ۱۲ میلیون تن است که این گاز مایع با LPG تفاوت دارد.

وی افزود:  مجموع تولید کشور  ۱۲ میلیون تن است و درحال‌حاضر اتفاقی که افتاده است به‌علت عدم توزیع مناسب در کشور، ما صف‌های طولانی در این زمینه داریم و اتفاقاتی که افتاده آنست که توزیع مناسب در حوزه های مختلف، اتفاق نمی‌افتد.

شریعتی ادامه داد: در زمینه  توزیع گاز خودروها نیز به‌صورت غیراستاندارد اتفاق می‌افتد و بالغ بر ۱ میلیون تن برآورد می‌شود به‌جهت آن‌که ما از ۲ و نیم  میلیون تن تولید پالایشگاه‌های مان تقریباً حدود ۱ میلیون تن به‌صورت غیررسمی توزیع می‌شود و نیاز است که این سامان‌دهی اتفاق بیفتد به‌نحوی که مردمی که لوله‌کشی گاز ندارند دسترسی مناسب برای آنان اتفاق بیفتد.

وی افزود: این مورد در بودجه ۱۴۰۰ اتفاق نیفتاد اما در بودجه ۱۴۰۱ مجدداً در تبصره ۱۴مطرح شد و  باید گام‌به‌گام پیگیری کرد تا این اتفاق در دولت بیفتد.

سخنگوی کمیسسیون تاکید کرد: با این‌که ما از دولت انقلابی و مردمی انتظار داشتیم  که سریع‌تر کار را انجام دهد، اما به‌هرحال آیین‌نامه تصویب شده و ستاد تنظیم بازار برای تعیین قیمت بحث استاندارد را مطرح کردند و این بحث در شماره‌ی 4264 سازمان ملی استاندارد در بندهای ۱ تا ۲۵ بحث استفاده از استانداردهای به‌صورت استاندارد گاز مایع در حضور آن‌ها جزئیات تدوین کرده و موجودی‌ها ممکن نیاز به بروزرسانی داشته باشد.

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1009222