wsu
05 فروردین 1402 - 13:42

هشدارهای پلیس قم به متصدیان واحدهای صنفی

فرمانده انتظامی شهرستان قم بر توجه عموم مردم به ویژه صاحبان و متصدیان واحدهای صنفی و اماکن عمومی نسبت به حفظ حرمت ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: همگان باید ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، امیر مختاری در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: ماه مبارک رمضان «ماه تزکیه و خودسازی» است و مسافران نوروزی، مردم عزیز به ویژه متصدیان واحدهای صنفی و اماکن عمومی باید نکاتی را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: متصدیان هتل‌ها، مهمانپذیرها، رستوران های بین راهی، پایانه‌ها و ایستگاه‌های راه آهن با اخذ مجوز از مراکز ذی ربط و ضمن رعایت شئون اسلامی و پوشاندن فضای خود (به نحوی که از بیرون قابل رویت نباشد) می‌توانند به مسافران خود خدمات ارائه کنند و فعالیت سایر اماکن پذیرایی فاقد مجوز ویژه ماه مبارک رمضان از یک ساعت قبل از اذان مغرب (افطار) مجاز است.

فرمانده انتظامی شهرستان قم گفت: سرنشینان محترم وسایل نقلیه (اعم از عمومی و شخصی) که در حال تردد هستند و همچنین هموطنان عزیزی که از فضای پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها استفاده می‌کنند موظف به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان بوده و انتظار می‌رود که از هرگونه تظاهر به روزه‌خواری، ایجاد آلودگی صوتی و اعمال منافی شئونات اسلامی و اخلاقی اجتناب کنند.

وی ادامه داد: یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت پیش از پیش عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری ها است. انتظار می رود همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و برای تقویت مراتب خویشتنداری، تحکیم پیوند ایمانی و گسترش ارزش های اخلاقی، هنجارهای دینی به ویژه عفاف و حجاب در محیط‌های عمومی با دقت بیشتری از سوی همگان رعایت شود.

مختاری تصریح کرد: گشت های انتظامی در زمان افطار و شب های قدر که حضور و تردد مردم عزیز تراکم بیشتری دارد، تلاش می کند با حضور خود، رفت و آمد را تسهیل و امنیت را ارتقاء بخشد حتما، همکاری مردم و روزه داران بسیار راهگشا خواهد بود.

وی ادامه داد: ضوابط و نحوه صدور مجوز ویژه رمضان برای واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضان از طریق اتحادیه های صنفی ذیربط به اعضاء تحت پوشش ابلاغ شده است و منصدیان ملزم به اجرای آن هستند و مسئولیت عدم رعایت موارد یاد شده متوجه مسئولان و متولیان اماکن مربوطه است.

فرمانده انتظامی شهرستان قم در پایان از همکاری مردم شریف استان قدردانی و بر رعایت شئون اسلامی تاکید و از همه شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به پلیس 110 اطلاع دهند.

پایان پیام/78023

منبع: فارس
شناسه خبر: 1109513