wsu
05 فروردین 1402 - 11:50

ملی‌پوش فوتبال ساحلی: غیبت در ۲ جام جهانی لطمه بزرگی به تیم ایران وارد کرد

مدافع تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: تیم ملی ما توانسته از سطح آسیا فاصله بگیرد و پیشرفت زیادی داشته است، اما دو جام جهانی اخیر که حاضر نبودیم ضربه بزرگی به ما زده است و باعث شد برخی کشورها از ما پیشی بگیرند.

مهدی شیرمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان در ارتباط با مسابقات آسیایی فوتبال ساحلی و سطح حریفان اظهار داشت: حریفان ما همه تیم‌هایی هستند که از گذشته تا به حال در فوتبال ساحلی حرف برای گفتن داشتند، اما تفاوت این دوره، در انگیزه همه اعضای تیم ما است که با هدف صعود به جام جهانی و قهرمانی وارد این مسابقات شدیم. فارغ از نتایجی که تا این جا مقابل این تیم‌ها با اختلاف گل زیاد کسب کردیم، تقابل آن‌ها با همدیگر کاملا نزدیک است.

وی درباره پیروزی‌های تیم با اختلاف گل زیادمقابل حریفان گفت: تیم ملی ما توانسته از سطح آسیا فاصله بگیرد و پیشرفت زیادی داشته است، اما دو جام جهانی اخیر که حاضر نبودیم ضربه بزرگی به ما زده است و باعث شد پیشرفت ما با سرعت کمتری صورت بگیرد.

مدافع تیم ملی با تمجید از میزبانی تایلند تصریح کرد: سطح برگزاری مسابقات واقعا عالی بوده است و 3 تیمی که غیر از ما به نیمه نهایی رسیدند همه از مدعیان اصلی کسب جام هستند که ما در آسیا از آن‌ها عقب افتادیم. اما با هم عهد بستیم که با تمام توان برای قهرمانی تلاش کنیم و این اختلاف را جبران کنیم‌.

وی ادامه داد: امسال قطعا ما مدعی جام هستیم و حتی در رقابت‌های سال 2019 که آخرین دوره برگزار شده مسابقات پیش از این بود نیز شایسته و مدعی بودیم. اما در آن دوره مسائلی درون و بیرون از تیم باعث شد تا با وجود این که در برابر ژاپن تا دقایق پایانی 2 بر صفر پیش بودیم اما در نهایت 3 گل دریافت کنیم و جام جهانی پاراگوئه را از دست دادیم. رقابت‌های مقدماتی سال 2021 نیز به دلیل شرایط کرونایی برگزار نشد و همان 3 تیم آسیایی دوره قبل به جام جهانی روسیه رفتند که غیبت ما در 2 دوره متوالی خیلی به ضررمان تمام شد.

شیرمحمدی با بیان این که علی نادری همیشه بازیکنان را با شور پیروزی به میدان می‌فرستد، خاطرنشان کرد: وی تدابیر خوبی برای هر مسابقه دارد و مهمترین نکته‌ای که به ما گوشزد می‌کند این است که به حریفان احترام بگذاریم و هیچ تیمی را دست کم نگیریم و با تمام توان بازی کنیم.

وی افزود: همه نتایج به دست آمده تاکنون محصول کار تیمی و همدلی بازیکنان و اعضای تیم ملی است که همه برای یک هدف که موفقیت تیم ملی است تلاش می‌کنیم.

مدافع اصفهانی تیم ملی درباره عمان، حریف نیمه نهایی تیم کشورمان گفت: عمان تیمی است که رقابت‌های آسیایی 2019 در دور گروهی مقابلشان شکست خوردیم و اصطلاحا گربه سیاه تیم ما است، اما این قول را می‌دهیم که برای پیروزی تمام تلاشمان را انجام دهیم و ضمن انتقام از آن‌ها به فینال برسیم و حتی قهرمان آسیا شویم.

وی با ابراز نارضایتی از کمبودها و عدم پرداخت پاداش‌ها گفت: ما تا بدینجا فقط از مسئولین فدراسیون وعده شنیدیم و فوتبال ساحلی که به گفته مسئولین یک ستاره از فدراسیون 5 ستاره‌ است اما هیچ وقت در شأن یک ستاره با تیم ساحلی رفتار نکرده‌اند.

شیرمحمدی ادامه داد: ما هرکجا برای تیم ملی به میدان رفتیم با وجود همه کاستی‌ها و کم توجهی‌ها تمام توان خودمان را به کار می‌گیریم تا پرچم ایران را بالا ببریم. فدراسیون تا این لحظه هنوز پاداش رقابت‌های بین قاره‌ای که ما تیم پرقدرت برزیل را شکست دادیم و قهرمان شدیم و همچنین مسابقات آسیایی ما را پرداخت نکرده است و فقط در پاسخ به ما گفته می‌شود که این مبلغ مصوب شده تا در آینده به شما پرداخت شود.

وی متذکر شد: این موضوع اصلا برای بازیکنان متاهل و حتی آن‌هایی که هنوز ازدواج نکردند خوب نیست و مشکل زیادی در زندگی ایجاد می‌کند، بالاخره ما هم در زندگی خرج داریم و واقعا در تنگنا هستیم.

خرداد ماه مسابقات انتخابی المپیک است که پس از مسابقات آسیایی اردوهای تدارکاتی برای این رقابت‌ها و همچنین لیگ برتر کشور آغاز می‌شود. اگر پاداش‌ها پرداخت نشود قطعا دلسردی بازیکنان تیم را به دنبال خواهد داشت. ما همیشه از هیچ تلاشی برای موفقیت تیم‌ ملی دریغ نمی‌کنیم، اما در طرف مقابل این حق را داریم که انتظار داشته باشیم مسئولین فکر مشکلات ما باشند، به هر حال ما هم مانند مسئولین، خانواده و زندگی داریم و باید چرخ زندگی ما نیز بچرخد.

بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان تصریح کرد: امسال سال فوتبال ساحلی است و من این را به همه قول می‌دهم اگر نگاه بیشتر و بهتری به ما بشود قطعا افتخارات بیشتری کسب خواهیم کرد.

خردادماه مسابقات انتخابی المپیک ساحلی را در عربستان پیش داریم و اگر در این رقابت‌ها موفق به کسب سهمیه شویم، المپیک مرداد 1402 در بالی اندونزی برگزار می‌شود که واقعا آنجا هم سطح بالایی دارد و از اهمیت زیادی حتی برای کشورمان برخوردار است. همچنین جام جهانی امارات که اکنون سهمیه آن را کسب کردیم آبان‌ماه در پیش داریم که با اطمینان می‌گویم اگر برنامه‌ریزی درستی انجام شود و تیم را حمایت کافی کنند صددرصد ما شانس کسب سکوی جهانی را نیز داریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران که در مرحله حذفی رقابت‌های آسیایی با شکست بحرین و صعود به نیمه نهایی سهمیه جام جهانی امارات را نیز کسب کرد و مدعی جدی قهرمانی آسیا است؛ با عمان برای صعود به فینال رقابت‌ها دیدار خواهد کرد. هدایت تیم ملی بر عهده علی نادری مربی اصفهانی است و مهدی شیرمحمدی و امیرحسین اکبری بازیکنان اصفهانی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به شمار می‌آیند.

انتهای پیام/163/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1109205